INFOLINKA

REZERVACE NA EMAIL:

info@moravka.com

 
INFOLINKA:
Po - Ne od 8:00-20:00 hodin.
  
Tel.:+420 774 330 000
  
icon_fb.png
o obci Morávka Tisk E-mail
Malebná obec Morávka, vklíněná mezi masívy Travného a Slavíče, leží 520 m.n.m. a rozkládá se po obou březích stejnojmenné řeky. Svou rozlohou 8735,28 hektarů je obcí s největším katastrem v Beskydech (části obce: Vlaské, Vojkovčina, Dolinky, Vysuté, Malé Lipové, Velké Lipové, Slavíč, Úspolka, Kocuří, Lúčka, Byčinec, Křížové cesty, Ježánky, Nytrová, Skalka, Kotly). Vlakem se do ní nedostanete. Trať z Frýdku-Místku na Český Těšín končí u obce Dobrá. Autobusy jezdí z Frýdku-Místku přes Dobrou nebo Skalici a přes Pražmo (19 km), případně z Frýdlantu nad Ostravicí, přes Pržno, Janovice (Bystré), Krásnou a Pražmo.

Image

Krajina osobité krásy láká k rekreaci po celý rok. Morávka a její okolí je pro své vzácné přírodní krásy a nedotčenou přírodu zařazena do CHKO Beskydy. Zaujme především milovníky zdravého prostředí, turistiky, myslivosti (výskyt medvědů, vlků, rysů) a rybaření. V okolí naleznete lyžařský vlek Sviňorky, jízdárnu, minigolf, travnaté hřiště a basketbalové hřiště u základní školy. Za zmínku stojí i cyklotrasy Morávka – Visalaje – Pražmo, Morávka – Travný – Prašivá, Morávka – Javorový – Ostrý – přehrada.

V okolí se nachází roztroušená lidová zástavba, sousoší Noční přechod v Lipovém, pomník partyzánům na Malém Travném, pomníček obětem II. Světové války na Slavíči, zvoničky ve Vlaském, Malém Lipovém a Velkém Lipovém. Přírodní památka Byčinec o rozloze 1ha je vzácnou lokalitou výskytu mokřadního společenstva.

Pěší turisté uvítají výstup na vrcholy: Ropička (918m), na jehož plochém hřbetu se nachází bývalá Bezručova chata z r. 1923, dnes podnikové rekreační středisko; Travný, zalesněný vrch (1203 m), na rozsoše Malý Travný (1089 m), kde jsou zbytky partyzánského bunkru a pomník partyzánům.

Na Morávce pak můžete (kromě zhoršeného příjmu televizního signálu :o) nalézt poštu, knihovnu, lékaře, zubaře, farnost římskokatolické církve, mateřskou školu a základní školu a potraviny COOP.

(převzato z oficiálních stránek obce)

hotel_moravka_1.jpg hotel_moravka_2.jpg hotel_moravka_3.jpg hotel_moravka_4.jpg
 
© 2008 AutoClub Hotel, Morávka 201; Infolinka : 774 33 00 00; info@moravka.cz; 9:00 - 21:00
www.abmmorava.cz